Dzisiaj jest poniedziałek, 24/06/2024

Dzisiaj są imieniny: Jana, Danuty

  • logo Funduszy Europejskich
  • logo Lubuskie
  • logo Unii Europejskiej
logo Terespol

Postaw na bezpieczeństwo osób 60+!

Szanowni Państwo,  

 

zachęcam do zapoznania się z folderem Postaw na bezpieczeństwo osób 60+!, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób po 60 roku życia. 

Publikacja ma za zadanie podnieść świadomość przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń i klubów seniora, w zakresie konieczności prowadzenia systematycznej edukacji skierowanej do kierowców, pieszych i rowerzystów po 60 roku życia. 

Znajomość przepisów ruchu drogowego jest ważna w każdym wieku, a seniorzy stanowią coraz większą grupę uczestników ruchu drogowego (statystyki za 2022 r.: wypadki – 7 647, zabici – 590 i ranni – 5 365).

By zadbać o ich bezpieczeństwo i przypomnieć o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem, Krajowa Rada Bezpieczeństw Ruchu Drogowego prowadzi cykl warsztatów, w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej, w całej Polsce pod hasłem Senior na drodze do … bezpieczeństwa!

Każdy warsztat ma na celu edukowanie i zwiększanie świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym.  W oparciu o zebrane doświadczenia z cykli spotkań,  został przygotowany folder, który można traktować, jak gotową instrukcję postępowania dla jednostek samorządu terytorialnego, a także wszystkich organizacji działających na rzecz osób po 60 roku życia. 

W każdym wieku ważna jest znajomość i utrwalanie wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a także znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, czy znajomość praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego, ale jak to zrobić? właśnie ten folder, w tym pomoże.

W załączeniu przesyłam link do pobrania folderu https://seniornadrodze.pl/materialy-edukacyjne , który znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl.

Publikacja jest przydatnym i praktycznym źródłem wiedzy, w tym zakresie. Zachęcam do pobrania folderu, zapoznania się i stosowania w swoim regionie.

 

Z poważaniem,

Konrad Romik

Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Załączniki